Döviz Çevirme

Döviz Çevirici

Tekstil mühendisliği Ne iş yapar

Bu mühendislik programında, tekstil sanayinin kullandığı tekstilhammaddelerinin özellikleri, bunların işlenmesi ile ilgili yeni yöntemve tekniklerin geliştirilmesi için çalışmalar yürütebilecek düzeydeteknik eleman yetiştirilmesi amaçlanmaktadır. Tekstil Mühendisliğiprogramında öğrenciler tekstil teknolojisi ve tekstil kimyası veterbiyesi alanlarında bilgilendirilirler. Tekstil teknolojisi, iplik,dokuma, örme ve konfeksiyon, kalite kontrol konularında; tekstilkimyası ve terbiyesi ise, lif boyar madde, tekstil yardımcı maddekimyası ile baskı, apre, kimyasal tekstil, kontrol kimyası konuları ileilgilenir.

Lisans Eğitimi ve Süresi:
Eğitim süresince matematik, fizik, kimya gibi temel fen dersleri;statik, malzeme, mukavemet, dinamik, elektrik makineleri, akışkanlarmekaniği, termodinamik, ısı iletimi, otomatik kontrol gibi mühendislikdersleri yanında dokumacılık esasları, tekstil kimyası, kalite kontrol,dokuma hazırlık, pamuk iplikçiliği, yün iplikçiliği desencilik gibimeslek dersleri okutulmaktadır. Öğrenciler dersleri kuramsal veuygulamalı olarak izlemekte, yaz aylarında staj yapmaktadırlar. Lisanseğitimi 4 yılda tamamlanmaktadır.

Mezunların Ünvanı ve Çalışma Alanları:
Mezunlarına Lisans Diploması ve "Tekstil Mühendisi" ünvanı verilir.
Gelişen tekstil sanayii, beraberinde bu alanda iyi yetişmiş teknikinsan gücüne olan gereksinimi de arttırmaktadır. Tekstil Mühendisleriiş bulma sorunuyla karşılaşmamakta; hatta oldukça iyi koşullardaçalışma olanaklarına sahip bulunmaktadırlar. Tekstil Mühendisleri busektörde bulunan özel ve kamu kuruluşlarında çalışabilirler.

2 Responses to "Tekstil mühendisliği Ne iş yapar"

Rupinder Says :
22 Temmuz 2010 21:55

Çok eğlenceli geçen yılki sınıf dönen ve 8 bizi görmek için 2 yeni öğrenciler bir araya gelecekti.

Rejenere Iplikler

Yacht Travel Says :
14 Temmuz 2015 11:30

M&H Tekstil | Tekirdağ İş Elbiseleri | Koruyucu Giysiler | Üniforma | İşçi Kıyafetleriİş Elbiseleri, İş Güvenliği sektöründe kalite ve güven anlayışı ile çıktığımız bu yolculukta M&H Tekstil İş Elbiseleri olarak müşterilerine hızlı ve kaliteli ürünü zamanında tedarik etmek, kurum olarak öncelikli hedeflerimiz arasındadır. M&H Tekstil İş Elbiseleri olarak müşterilerimizin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda uygun ve kaliteli ürün sunmak, ayrıca model tasarımları ile hizmet verebilmekteyiz. Hitap ettiğimiz sektörler arasında ağır sanayi-inşaat-elektrik-elektronik-otomotiv-gıda-hastane vs. birçok sektöre hizmet verebilmekteyiz.

Ürünlerimiz arasında işçi tulum - bahçıvan tulum - işçi mont- ceket- kaban - işçi yelekleri - önlük - iş pantolonu - gömlek, şapka, atkı, bere, eldiven - t-shirt gibi geniş ürün yelpazesiyle hizmet sunmaktayız.Detaylı bilgi ve ürünlerimiz için : www.mhtekstil.com

İletişim & Sipariş : 0541 646 84 06 / mhiselbiseleri@gmail.com


Yorum Gönder